|
Datos del producto:
|
| Modelo NO.: | JP-240G | Automatización: | Automático |
|---|---|---|---|
| Control: | SOCIEDAD ANÓNIMA | potencia ultrasónica: | 1200W |
| Potencia de calefacción: | 3000W | Frecuencia: | 40 kHz |
| Minutero: | 1-99 horas | Gama de calentadores: | 20-95 grados centígrados |
| Material: | SUS304 | Tamaño del tanque: | 550*400*350m m |
| Tamaño de la unidad: | 805*705*780mm | Tamaño del paquete: | 84*114*94cm |
| Capacidad del tanque: | 77L | Voltaje de la máquina: | AC220-240V monofásico |
| Voltaje del generador: | 240V monofásico | ||
| Resaltar: | industrial ultrasonic cleaner with filtration,electronic components filter cleaning machine,ultrasonic cleaner for electronic parts |
||
This industrial-grade ultrasonic cleaner with integrated filtration system is specifically designed for cleaning electronic components. The system effectively removes oils, residues, solvents, pastes, chemicals, and other contaminants from even the most intricate surfaces and internal bores.
| Ultrasonic Frequency | 40,000 Hz |
| Material | Stainless Steel SUS304 |
| Tank Capacity | 77 L |
| Timer | 1~99min adjustable |
| Heater | 20°C to 95°C adjustable |
| Machine Voltage | AC220-240V single phase |
| Generator Voltage | 240V single phase |
| Ultrasonic Power | 1200W |
| Heating Power | 3000 W |
| Generator | 1 pcs External |
| Washing Basket | 1 pc |
| Caster | 4 pcs |
| Drainage | Included |
| Cover | Included |
| Oil Skimmer | Filtration system, attached tank, pump, filter |
Persona de Contacto: Miss. Anna
Teléfono: +86 13528763370